Par ZINOO

Kāpēc?
ZINOO veidotāji tic, ka katram cilvēkam piemīt unikāls un neatkārtojams potenciāls, kuru ir jāpalīdz atklāt, rosinot cilvēkā dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. Šādi centri ir teju katrā Eiropas valstī un to loma ir būtiska ne tikai šodienas perspektīvā, bet nozīmīga arī valsts attīstībai nākotnē – spējai radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus. Mēs esam pārliecināti, ka aizraujošs izzināšanas process ir sākums attīstībai ilgtermiņā.

Kā?
ZINOO piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji varētu paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni un vēl. Šobrīd centrā esošo ekspozīciju veido vairāk kā 200 eksponāti, kuru skaits regulāri tiek papildināts.

Kam?
ZINOO ir atvērts ikvienam interesentam, vienlaikus īpaši gaidītas ir skolēnu klases un ģimenes ar bērniem. Centra organizētāji tic, ka ZINOO būs iedvesmojošs partneris un centrā esošās ekspozīcijas palīdzēs raisīt interesi meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku.

Biedrība “Latvijas Zinātnes centru apvienība” dibināta 2010. gadā, sadarbībā ar Cēsu, Priekuļu, Vecpiebalgas, Amatas un Pārgaujas novadu pašvaldībām.

ZINOO izveidots ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta granta palīdzību un savas durvis apmeklētājiem vēra 2011.gada 1.septembrī.

 .