ERC=Science² projekta tematiskās dienas "Mākslīgais intelekts un roboti"

ZINOO piedāvā trīs dienu tematisko programmu “Mākslīgais intelekts un roboti” Rīgā no 2019. gada 6. - 8.martam

Zinātkāres centrs ZINOO kopā ar Eiropas Pētniecības padomi trīs dienu programmā 6. - 8. martā aktualizēs “Mākslīgā intelekta un robotu” tematiku.

ZINOO vadītājs Pauls Irbins uzsver, ka pavisam nemanāmi ar mākslīgo intelektu apveltīti roboti ienākuši mūsu ikdienā un kārtīgi satricina darba tirgu. Roboti jau tagad, piemēram, veikalu pašapkalpošanās kasēs, ir daļēji aizstājuši cilvēkus un pārdevēju un kasieru profesijās.

6. martā plkst. 17:00 ZINOO centrā Rīgā uzstāsies robotu un cilvēka ansamblis, kurš izpildīs skaņdarbu. Tam sekos diskusija “Kā Mākslīgais intelekts un roboti ietekmēs darba tirgu nākotnē Latvijā?”

Dalībnieki:
Pauls Irbins, Zinātkāres centrs ZINOO
Ieva Siliņa, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība
Gundega Graudiņa, Mūziķe, spēlē mūziku kopā ar robotiem
Vismands Menjoks, SIA APPLY
Māra Pudāne, Rīgas tehniskās universitātes doktorante, zinātniskā asistente

Mūziķe Gundega Graudiņa retoriski jautā: vai nākotnē roboti aizstās cilvēkus arī kultūras jomā, izpildot muzikālus skaņdarbus?

7. martā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) plkst. 14:00 - 16:00 Ķīpsalas ielā 6 (115. vai 116. telpā) savu pētījumu "BUCOPHSYS" RTU studentiem un citiem interesentiem prezentēs Stokholmas Karaliskā Tehnoloģiju institūta pētnieki Andrea Bisoffi un Alexandros Nikou. FaceBook notikuma adrese: https://www.facebook.com/events/766519713726061/

Informācija par pētījumu angļu valodā: http://www.bucophsys.eu/

8. martā Zinātkāres centrā ZINOO Rīgas skolēnu grupām notiks interaktīvas nodarbības. To laikā skolēniem no LEGO robotikas komplektiem būs jāizgatavo roboti, kuri, viņuprāt, nākotnē aizstās cilvēkus. INFO Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta mājas lapā

7. un 8. martā RTU un ZINOO telpās apmeklētāji Eiropas Pētniecības padomes (ERC) stendā varēs iegūt informāciju par nozīmīgākajiem ERC veiktajiem pētījumiem mākslīgā intelekta un robotikas jomā.

*ZINOO patur tiesības programmu mainīt.

Papildus informācija par kampaņu ERC=Science²: https://www.sciencesquared.eu/
Papildus informācija par Eiropas Pētniecības padomi (European Research Council - ERC): https://erc.europa.eu/

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Pētniecības padomes Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” ietvaros (līguma Nr. 672302).


#ScienceSquared #ZINOO #EuropeanResearchCouncil #ERC #ERC=Science² #Robots #ArtificialIntelligenceGalerija

Šeit Tu vari ievadīt nelielu galerijas aprakstu.

 .