ERC = Science²

“Mūzika un skaņa”, no 27. līdz 30. septembrim Cēsīs


Rīko Zinātkāres centrs ZINOO Eiropas Pētniecības padomes (European Research Council, ERC) kampaņas “Zinātne kvadrātā” ietvaros.

Programma*

Muzika-un-Skana-Programma.pdf

27. septembris, ceturtdiena, ZINOO Cēsis
12.00 Programmas atklāšana un “Science²” informatīvā stenda atvēršana
13.00-14.00 Radošā darbnīca “Dažādi instrumenti un dažādas skaņas”
15.00-16.00 Radošā darbnīca “Skaņas fizika”

28. septembris, piektdiena
ZINOO Cēsis
12:00-13:00 Radošā darbnīca “Skaņas fizika” Zinātkāres centrā “ZINOO Cēsis”

Cēsu Vecajā alus brūzī
19.00-23.00 “Science²” telts atvēršana Zinātnieku nakts pasākumā, pie Cēsu Vecā alus brūža
21.00-22.00  Cēsu Vecā alus brūža telpā muzikāla performance “Zinātne mūzikā”, piedaloties ģitāristei Gundegai Graudiņai un Dr. Fang Liu, kura izskaidros, kā cilvēka smadzenes apstrādā dzirdēto.
Dalībnieku skaits ierobežots - 50. Iepriekšēja pieteikšanās no plkst. 19.00 teltī “Science²”.

29. septembris, sestdiena, ZINOO Cēsis
11.00-12.30 Gundegas Graudiņas performance un Dr. Fang Liu prezentācija
13.00-14.00 Eiropas Pētniecības padomes (European Research Council – ERC) finansēto pētījumu autora Maikla Elisona pieredzes stāsts par mūzikas radīšanas pieejām: Austrumu ‘makam’ un Rietumu, izmantojot audio un video piemērus.
15.00 - 16.30 Radošā darbnīca kopā ar Maiklu Elisonu un latviešu mūziķiem Gundegu Graudiņu, Diānu Sus un Jāni Strapcānu.

30. septembris, svētdiena, ZINOO Cēsis
12.00 - 13.00 Radošā darbnīca “Dažādi instrumenti un dažādas skaņas”
14.00 - 15.30 Radošā darbnīca ar Jāni Strapcānu un Diānu Sus “Klusums un melodija”
Noslēgumā Gundegas Graudiņas performance.

Nedēļas nogalē, 29. un 30. augustā, ZINOO centrā Cēsīs 50% atlaide ieejas biļetei un iespēja bez papildu maksas piedalīties pasākuma “Mūzika un skaņa” radošo darbnīcu un performanču programmā.

*ZINOO patur tiesības programmu mainīt.

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Pētniecības padomes Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” ietvaros (līguma Nr. 672302).dalībnieki

Michael Ellison ir Eiropas Pētījumu padomes stipendiāts, kurš pētījis un mēģinājis apvienot divas krasi atšķirīgas mūzikas radīšanas pieejas: Austrumu 'makam' un Rietumu.Dr. Fang Liu pētījuma mērķis ir izprast, kā cilvēka galvas smadzenes skaņas radīšanas un uztveršanas brīdī apstrādā tonalitātes informāciju.Dr. Fang Liu pētījuma mērķis ir izprast, kā cilvēka galvas smadzenes skaņas radīšanas un uztveršanas brīdī apstrādā tonalitātes informāciju.

Jānis Strapcāns ir mūziķis, TV raidījumu vadītājs, studējis kordiriģēšanu, sabiedriskas kustības “Klusuma koncerti” aizsācējs.

Gundega Graudiņa ir skaņu māksliniece, kas savās performancēs apvieno akustisko un elektrisko stīgu instrumentu skanējumu un elektroniku. Absolvējusi Briseles Karalisko konservatoriju un studējusi klasisko ģitāru.

Diāna Sus ir grupas "Sus Dungo" dziesmu autore un soliste, šobrīd studē "Radošo Mūziku" Islandē, kur apgūst džeza vokālu.

 .